Startujemy

Postanowiliśmy stworzyć blog dla serwisu iFotos.pl który pozwoli na informowanie Was nowościach czy problemach oraz umożliwi nam poznanie Waszej opinii na temat hostingu jako całości oraz jego poszczególnych opcji.

Głównym powodem założenia bloga były ostatnie problemy z działaniem serwisu iFotos.pl oraz co się z tym wiąże, zaspamowanie mojej skrzynki e-mailowej.  Myślę że blog pozwoli na szybkie informowanie Was, użytkowników naszego hostingu zdjęć o aktualnych pracach nad serwerem, problemach i tym podobnych.

Odnośnie ostatnich problemów z serwisem, są one spowodowane niespodziewanie dużym ruchem na serwisie. Nie przewidzieliśmy tak znacznego wzrostu w tak krótkim czasie. No i z tego powodu nie wytrzymało łącze na naszym serwerze(100 mb/s)Praktycznie w przeciągu jednego dnia został napisany moduł pozwalający na uruchomienie hostingu zdjęć iFotos.pl jako serwis multiserwerowy(obstawiam że bardziej spostrzegawcze osoby już to zauważyły).  Mieliśmy nóż na gardle i musieliśmy wprowadzić nieprzetestowany moduł do użytku i przetestować go w działaniu. Brak porządnych testów przed uruchomieniem wszystkiego spowodował że problemy z działaniem były zauważalne, w godzinach szczytu wręcz uporczywe. Dodatkowo musieliśmy przetestować konfigurację nowego serwera i ustawić go tak żeby bezproblemowo wytrzymywał cały ruch który generuje iFotos.pl.

Mam nadzieję że powyższe problemy nie zrażą Was to używania najszybszego hostingu zdjęć iFotos.pl

Chcemy także żeby blog.ifotos.pl był także miejscem w którym będziecie mogli poczytać o nowinkach technicznych czy skorzystać z tutoriali związanych z aplikacjami internetowymi.  Więc także w niedługim czasie zaczną się pojawiać artykuły z branży web developingu, konfiguracji serwerów itp.

Na koniec zapraszam do komentowania. Proszę także o opisywanie jakie opcje się Wam podobają na naszym serwisie, czego Wam brakuje, lub co można zmienić, poprawić. W najbliższym czasie będziemy modernizować nasz hosting, a że jest on robiony dla Was to chcemy żeby właśnie pod Was były robione nowe opcje czy ulepszenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii iFotos.pl i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Startujemy

  1. Arek pisze:

    Fajnie, że uruchomiliście platformę komunikacji z użytkownikami jaką jest ten blog. Skorzystam zatem z okazji i napiszę, czego brakuje mi w serwisie. Chciałbym, aby była możliwość grupowania już zuploadowanych pojedynczych zdjęć w folderach/galeriach. Obecnie aby utworzyć galerię trzeba jeszcze raz uploadować pliki.

  2. Ania pisze:

    Gdzie mogę zgłosić nieregulaminową fotkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© blog.iFotos.pl | stworzone przez CreaWeb - profesjonalne strony www