Aktualne problemy z serwisem iFotos.pl

Jak zapewne większość osób zauważyła, serwis iFotos przeżywał ostatnio duże problemy z działaniem w godzinach szczytu(18-21). Od kilkunastu dni testujemy wszystkie możliwe opcje. Doszliśmy do kilku problemów pośrednich.

Pierwszą rzeczą jest fakt że php uruchamiany jako klasyczny fastcgi(php-cgi) zaczyna się zapychać. Przy czym pomagało restartowanie powyższego, lecz działało to na kilkanaście minut. Aktualnie zmieniliśmy php-cgi na php-fpm który jest alternatywnym managerem fastcgi dla php.  Manager ten lepiej zarządza procesami i ma mechanizmy zabezpieczające zjawisku które aktualnie się dzieje. Czy działa to skutecznie, zobaczymy w najbliższych dniach.

Drugą rzeczą jest pewna dziura wydajnościowa. Aktualnie wiemy tylko z czym jest ona powiązana, nie znamy jednak dokładnie problemu.  W najbliższych dniach będziemy testowali poszczególne moduły i postaramy się znaleźć i naprawić narastający problem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii iFotos.pl. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© blog.iFotos.pl | stworzone przez CreaWeb - profesjonalne strony www